Image2

Найчастіше від викрадачів страждають власники транспортних засобів із безключовим доступом до салону, а також із функцією запуску мотору за допомогою брелока. Так кажуть експерти з протиугінних пристроїв, яким слід довіряти.

Безключовий доступ

Сучасні ліцензійні онлайн казино завжди дбають про безпеку – як власну, так і своїх клієнтів. Але, на відміну від азартних майданчиків, навіть у найдорожчих машин штатний захист дуже слабкий. Особливо якщо це авто із безключовим доступом. Експерти кажуть, що існують пристрої, що дозволяють за лічені секунди розкрити штатний замок навіть без застосування загальновідомих ретрансляторів.

Такі системи можуть легко клонувати рідний ключ: викрадач просто натискає кнопку на пристрої, і той зчитує сигнал із безключовика. Така схема особливо ефективно спрацьовує на машинах корейського виробництва, таких як Hyundai Santa Fe, Hyundai Tucson тощо. Ці транспортні засоби оснащені без ключовим замком, що пояснює частоту їх викрадення.

Електронні брелоки

Судячи по експертним оцінкам, електронні засоби автоугону стрімко розвиваються та вдосконалюються. Це додає до зони ризику машини, де широко застосовані різноманітні електронні помічники. У першу чергу мова йде про брелоки, через які автомобіліст запускає двигун без ключа. Такі гаджети постійно знаходяться в ефірі, незалежно від місця перебування власника авто. Машина просто стоїть і шукає підходящий ключ. Зловмисник, що знаходиться  поруч із власником, може зчитати сигнал, а другий, поруч з автомобілем, − прийняти його та відкрити двері.

Недосконалість штатного захисту

За словами експертів, автовиробники добре знають про вразливість відповідних моделей, але не дуже намагаються поліпшити продукцію та вирішити проблему. Саме тому професіонали вважають штатні захисні системи слабкими та неспроможними забезпечити надійний захист.

Отже, сподіватися на штатні системи взагалі немає сенсу. Якщо в автомобілі присутній тільки такий захист, питання треба вирішувати. Адже найпростіше, що може зробити зловмисник, − це зламати личинку на замку запалювання, відкрити капот і поміняти електронний блок керування. Деякі моделі мають блок усередині салону, який також можна підмінити. Викрадачі змінюють таке обладнання на своє, і автомобіль «думає», що це прийшов господар.

Image1

Деякі автовикрадачі використовують елементарні силові методи. Наприклад, смикають роз’єми у дверях з боку водія спеціальними гачками. Де саме знаходяться такі роз’єми, знає кожен досвідчений зловмисник.

Як краще захиститися

Професіонали рекомендують встановлювати на автомобіль комплексну систему. Вона забезпечує кілька різних рівнів захисту та має наступні переваги:

  • завдяки функції оповіщення на смартфон будуть надходити push-сповіщення, якщо в авто відчинили двері або завели мотор;
  • у разі заглушення системи по стільниковому зв’язку все одно надійде сигнал із попередженням, що транспорт зазнає зовнішнього впливу;
  • блокування коробки передач кнопкою після зупинки унеможливлює рух авто, адже воно розблоковується тільки після зчитування мітки, що розташована на брелоку.

Існують і більш прості види авто захисту. Наприклад, для попередження розкриття роз’ємів на двері можна встановити спеціальні кронштейни, що не дадуть відімкнути замок за допомогою гачків. А щоб зловмисник не зміг відкрити капот, його закривають, використовуючи електромеханічний замок.

Звісно, від злодію замка немає, але якщо серйозно та відповідально подбати про безпеку свого автомобіля, то йому, скоріше за все, нічого не загрожуватиме.