Prognoz Sezonne Prosidannya Tsin Na Moloko Bude Znachno Menshym

Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.

За словами аналітика АВМ Володимира Андрійця, окремі виробники вже отримали протоколи із зниженням ціни, проте останній моніторинг ще не показав змін середньої ціни в розрізі всіх регіонів.

«Переважно змінилися ціни на малі та середні партії вищого та першого ґатунків, проте це відбувалося точково і загалом там, де раніше вони були встановлені вище середньоринкової медіани», — пояснив він.

Таким чином, середні ціни залишаються на своїх попередніх рівнях: екстра — 10,21 грн/кг; вищий — 9,81 грн/кг; перший — 9,26 грн/кг; середньозважена трьох ґатунків — 9,76 грн/кг. (без ПДВ).

Середньоринковий діапазон коливання цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах: північ та центр — 9,80-10,5 грн/кг; південь — 9,80-10,5 грн/кг; схід — 9,75-10,5 грн/кг; захід — 9,70-10,45 грн/кг.

Володимир Андрієць зазначає, що стабільність цін у цей період визначається дефіцитом сировини, який зараз і нівелює сезонні коливання.

«Темпи вибуття корів в секторі особистих селянських господарств досягнули точки, яка не дозволить забезпечити потрібний вал молока. Це дає усі підстави говорити про те, що цьогоріч сезону великого молока як такого не буде, з чим неофіційно погоджуються представники переробки. Тому очікується, що цьогоріч низхідний тренд матиме значно менший ступінь «просідання» цін у весняно-літній період», — прогнозує експерт.