Na Vinnychchyni Ponad 75 Ploshh Ozymyh Znahodyatsya V Dobromu Stani

Про це AgroPortal.ua повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Вінницької ОДА.

Відмічається, що за оперативними даними в області посіяно 348,7 тис. га озимих зернових, з яких 315,4 тис. га пшениці озимої, 31,4 тис. га ячменю і 1,9 тис. га жита. Крім того, озимий ріпак займає 43,0 тис. га.

«Станом на 6 січня 2021 року площа озимих, що знаходяться в доброму стані, становить 266,4 тис. га (76,4%). В задовільному перебуває 79,3 тис. га (22,7%), слабкі та зріджені — 3,0 тис. га (0,9%)», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що умови перезимівлі характеризувалися нестійким температурним режимом, опадами, туманами та вищими за середньобагаторічні температурними показниками. Максимальна температура повітря підвищувалася до +0,8-11,0°С, мінімальна — знижувалася до -2-5°С.

В департаменті повідомляють, що на більшій частині території області підвищення температури повітря в останні дні грудня вище +5°С спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих зернових культур, які на даний час перебувають у стані неглибокого зимового спокою.

За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН (м. Вінниця), посіви озимих зернових, висіяних в оптимальні терміни (до 25 вересня) та наприкінці допустимих термінів (до 5 жовтня), знаходяться у фазі кущіння, або на ІІ етапі органогенезу.

Сніговий покрив на посівах озимих культур відсутній. Глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче -3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua