Eksport Silgospproduktsiyi Na Volyni Zmenshyvsya Na 2

Про це AgroPortal.ua повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Відзначається, що порівняно з відповідним періодом минулого року експорт сільськогосподарської продукції зменшився на 2% (на $26,7 млн).

У січні-вересні 2020 р. підприємства області експортували сільгосппродукцію та продукти її переробки до 58 країн світу.

У Департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА відзначають, що Україна була й залишається великим експортером зерна, в тому числі й Волинська область.

«Вагомі експортні поставки зернових культур здійснювалися до Єгипту, Литви, Туреччини, Ємену, Республіки Корея, Іспанії, Великої Британії, Тунісу, які складають 70% обсягу країн-експортерів цієї групи. У січні-вересні 2019 р. експорт зернових культур становив $20,6 млн до 29 країн, а в 2020 р. за аналогічний період — $11,3 млн до 20 країн», — відзначається в повідомленні.

Відповідно до товарної структури зовнішньої торгівлі, у січні-вересні 2020 р. найбільше експортовано продуктів рослинного походження — 58% до загального обсягу експорту галузі АПК на суму $46,4 млн.

Обсяг експорту жирів та олії тваринного або рослинного походження у порівнянні з січнем-вереснем 2019 р. зріс утричі (на $5,4 млн) і склав $7,7 млн. Найбільше експортували до Польщі — майже 80% загального експортованого обсягу жирів та олії тваринного або рослинного походження.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua