Agro2859 70913319947

Про це повідомив президент Асоціації виробників часнику України Володимир Власенко під час конференції з часниківництва.

«Сьогодні галузь має низку проблем, насамперед з насіннєвим матеріалом. Часником Україна почала займатися активно 14 років тому, сорт Любаша заполонив усю Україну. Але для оптимізації виробництва окремі виробники почали продавати товарний часник як насіннєвий, не маючи на це жодного права і документів. Водночас при вирощуванні вони економили на фунгіцидах, і часник пішов на ринок, заражений хворобами. Крім того, оператори ринку насіння почали змішувати сорти часнику і продавати ці партії з тим документом, який мали на руках. Такий хаос на ринку знищує галузь», — зазначає Володимир Власенко.

За його словами, авантюризму на ринку сприяла цінова ситуація, яка склалася: коли в магазинах ціни піднялися до 120 грн за 1 кг, фермери почали активно вирощувати часник, дехто без досвіду, при цьому не дотримуючись агрономічних технологій.

«Насправді навіть найбільші інвестори, які вклали кошти у вирощування часнику, не отримали прибутку, адже їм доводиться перекривати проблеми, які існують у галузі», — розповідає Володимир Власенко.

Він повідомив, що з метою наведення ладу на ринку Асоціація виробників часнику України звернулася до Інституту експертизи сортів з ініціативою проводити експертизу сортів, які продаються на ринку як насіннєвий матеріал. Також в асоціації планують створити комісію, до якої увійдуть власники зареєстрованих в Україні сортів, найбільші виробники часнику, представники насіннєвої інспекції та Інституту експертизи сортів.

«Ми не просимо від держави грошей, а лише допомоги в питанні захисту ринку від неякісного насіннєвого матеріалу. Асоціація в змозі взяти контроль над торгівлею вітчизняними сортами», — зазначає Володимир Власенко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua