День скорби и памяти жертв войны: что нужно знать о 22 июня

22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті. У цей день вшановують пам’ять жертв війни.

Саме 22 червня 1941 року почалася німецько-радянська війна, в якій загинуло багато українців.

Як відомо, з німецькою армією українці воювали не тільки в 1941-1945 роках. Ще з 1 вересня 1939 року наші співвітчизники перебували у польській армії, яка воювала з Німеччиною. А з 17 вересня українці воювали за СРСР проти поляків. Перетин державного кордону Польщі Червоною армією фактично означав вступ СРСР у Другу світову війну на боці фашистської Німеччини вже у вересні 1939 року.

Вночі 22 червня 1941 року радянський політик, нарком закордонних справ СРСР В’ячеслав Молотов прийняв посла Німеччини в Москві Фрідріха-Вернера фон Шуленбурга з нотою про початок війни. Шуленбург зробив “заяву від імені свого уряду про те, що німецький уряд вирішив виступити з війною проти СРСР у зв’язку зі скупченням частин Червоної армії біля східного німецького кордону”.

Скільки українців постраждало у Другій світовій війні:

Прямі людські втрати України у Другій світовій війні склали 8-10 мільйонів чоловік, загальні демографічні – більше 13 мільйонів.

У війні з Гітлером брали участь понад 6 мільйонів українців в рядах армії СРСР, а також понад 100 тисяч воїнів Української повстанської армії (УПА). Багато тисяч українців також воювали в арміях інших країн.

Також, українці воювали і за Німеччину – від кількох сотень осіб у 1939 році, до 250 тисяч у 1941-1945 роках. В румунській армії було 24 тисяч українців, Угорщини – до 20 тисяч, Словаччини – до 2 тисяч, Хорватії – 1,5 тисячі українців.

Як ми вже розповідали – 13 тисяч загиблих: розкрито моторошну статистику про кількість жертв війни на Донбасі.

А також – Скільки людей стали жертвами війни на Донбасі: в ООН озвучили страшні цифри.