Stena Immortal 696x465

У Швеції запустять танкер, що повністю заправлять біопаливом MR1-100, яке виробляється з відпрацьованої харчової рослинної олії. Тестовий рейс проведе шведська судноплавна компанія Stena Bulk.

Основний двигун буде працювати на біопаливі у звичайних умовах експлуатації – так компанія розраховує перевірити і довести технічну та експлуатаційну доцільність застосування такого палива. 

Біопаливо сумісне зі звичайним паливом, але виробляється з біомаси або біологічних відходів, а не з нафтопродуктів. Хоча існує багато видів біопалива, Stena Bulk використовує тільки паливо другого покоління, тобто, виготовленого з відходів і не конкуруючого з харчовою промисловістю. В даному випадку паливо виробляється з відпрацьованого рослинного масла і поставляється компанією GoodFuels (Роттердам).

Скорочення викидів CO2 при використанні цього конкретного біопалива становить близько 83%. В ході випробувань Stena Bulk розраховує знизити викиди COна 690 тонн – ця цифра дана з урахуванням всього виробничого циклу, тобто, з урахуванням виробництва і доставки палива.

Крім значного скорочення викидів парникових газів, біопаливо також виділяє значно менше оксиду сірки (SOx).

Повідомляє EcoTown