5759001642e9994e29aa4079

Американські вчені створили картографічну платформу BESS-STAIR, що захищає сільськогосподарські культури від посухи.

Дану систему створили вчені з Університету Іллінойсу (США) спільно з Центром передових біоенергетичних і біопродуктивних інновацій Міністерства енергетики США Система являє собою модель картографування земель із високою роздільною здатністю. Інновація дозволяє якісно управляти водними ресурсами, використовуючи дані фотосинтезу, кількості вологи і вуглецю. Згідно результатів аналізу, система визначає, скільки води необхідно для рослин в певному регіоні в конкретний момент.

Систему вже випробували на 12 демоділянках з кукурудзою по всій Америці. Вчені стверджують, що BESS-STAIR – найточніша система з-поміж подібних програм.

«BESS-STAIR має досить великий потенціал для управління водними ресурсами і точного посіву кукурудзи в США та навіть в усьому світі», — повідомив Чонг Цзян, науковий співробітник Університету Іллінойсу.

Важливою перевагою BESS-STAIR є те, що вона точно оцінює сумарне випаровування як у ясні, так і в похмурі дні, на відміну від традиційних методів дистанційного зондування. Вчені переконані, що в майбутньому їх розробка допоможе у боротьбі з глобальною посухою.

«Точне землеробство — одне з наших ключових завдань. Визначення випаровування води дуже важливе для зрошення і для управління водними ресурсами. Це рішення, яке виходить за рамки експериментальних графіків і впливає на реальний світ, на мільйони полів у всьому світі», — відзначив керівник проекту з Кайю Гуан.

Повідомляє Landlord