6c6b715479a190c9

В кількох штатах Індії почали безкоштовну роздачу продовольства з резервів.

Практика продажу продуктів із резерву для бідних і вразливих верств населення за зниженими цінами існувала в країні й раніше. Так, у сезоні 2018-2019 років через мережу соціальних магазинів було продано за соціальними цінами визначеним категоріям населення близько 57 млн тонн пшениці та рису.

Але зараз через карантин продукти почали роздавати безкоштовно і наперед – щоб домогосподарства змогли сформувати свої запаси на час вимушеного затворництва.

Залежно від рішень місцевої влади родини, що перебувають за межею бідності, зможуть безкоштовно отримати увесь «продуктовий набір» чи певні продукти з нього на 1-3 місяці.

Індія цілком може це собі дозволити. На сьогодні резерви країни містять 58,5 млн тонн пшениці та рису, близько 3 млн тонн бобових, 1,1 млн тонн насіння олійних культур (800 тис. тонн арахісу і 300 тис. тонн гірчиці) і 4 млн тонн цукру.

Обсягу зернових культур вистачить для забезпечення власників спеціальних карток та інших отримувачів соціальної допомоги протягом року. До того ж незабаром запаси зростуть: із квітня почнуться закупівлі пшениці, врожай якої в 2020 році, як очікується, досягне історичного максимуму – понад 106 млн тонн.

Повідомляє Пропозиція