6aceb3c Zmbabve

Фермери з Південно-Африканської-Республіки, які практикують відновлювальне землеробство, не тільки підвищують врожайність, але й протистоять зміні клімату.

Відомо, що корови сприяють глобальному потеплінню, так як викидають велику кількість вуглекислого газу в атмосферу.

Однак таким фермерам, як Деніел Слабберт з Південної Африки, велика рогата худоба навпаки допомагає пом’якшити зміни клімату. Практика, звана відновлювальним землеробством, дозволяє фермерам скоротити внесення в ґрунт добрив і хімічних речовин, а також поліпшити врожайність.

Команда дослідників з Техаського університету A&M, очолювана професором Річардом Тигом, вивчила досвід Слабберта і його колег.

У Південній Африці досить багато вільних посушливих районів. Фермери випасають на них худобу особливим чином, щоб відновлювати скудне біорізноманіття ґрунту. Вони освоїли аграрну технологію, яка, за словами Слабберта, «подібна спробі імітувати природу».

Відновне землеробство омолоджує землю. У цьому процесі задіяні лише природні фактори: сонце, волога, опади і родючість ґрунту.

Говорячи про омолодження ґрунту, Слабберт підкреслив важливість жука-гнойовика. Ці дрібні комахи розбивають гній і занурюють природне добриво глибоко в ґрунт.

В той час, як питання обмеження пестицидів стоїть досить гостро, природні біологічні системи (такі як гнойові жуки, дощові черви та інші мікроорганізми) допомагають омолодити ґрунт.

А тим часом рослини поглинають вуглець у процесі фотосинтезу і повертають його назад у ґрунт через коріння. Вуглець також затримується в ґрунті через органічні речовини і мікроорганізми.

Протягом кількох десятиліть фермери удобрювали ґрунт хімічними добривами та розпилювали гербіциди. Хімічна революція не пройшла безслідно. І тепер багато фермерів та науковців хочуть повернути ґрунт до життя. Для цих людей здоровий ґрунт асоціюється зі стійким врожаєм і допомогою планеті в подоланні наслідків зміни клімату.

Щоб ґрунт був живий, фермери повинні об’єднати худобу із зерновими культурами. Слабберт, наприклад, ніколи не оре свої кукурудзяні поля і залишає землю під паром, щоб зберегти вуглець у ґрунті. Взимку його стада великої рогатої худоби харчуються залишковою кукурудзою, залишаючи в ґрунті природні добрива.

В результаті витрати на добрива та хімікати значно знижені, але при цьому врожайність висока. У Південній Африці температура поступово підвищується. В останні роки через посухи багато ферм припинили своє існування.

Дослідження показали, що в цих екстремальних умовах більше шансів на виживання мають фермери, які практикують відновне землеробство. Їх ґрунти краще утримують воду. А система випасу робить траву більш здоровою.

Вчені вважають, що в глобальному масштабі відновлювальне землеробство могло б ефективно допомогти аграріям протистояти змінам клімату.

Повідомляє Пропозиція