Energy Sail

Японська компанія “Eco Marine Power” розробила прототип висувних вітрил обладнаних фотоелементами, що перетворюють сонячну енергію в електричну.

Наразі готуються демонстраційні випробування прототипу “Energy-Sail” у морі.

Це оновлена версія дослідного зразка, яка є частиною загальної системи використання відновлюваних джерел енергії для суден – “Aquarius MRE”, також розробленої компанією”Eco Marine Power”. Сонячні панелі забезпечать додаткову енергію при абсолютно нульовому рівні викидів.

Висота висувних вітрил становить 6 метрів. Конструкція вітрил дозволяє модернізувати їх протягом всього періоду експлуатації судна з урахуванням майбутніх технологій.

Наразі в “Eco Marine Power” визначаються з типом фотоелементів, які будуть використовуватися в ході морських випробувань.

Проект “Aquarius MRE” включає розробку вітроустановок і сонячних панелей для вантажних суден і круїзних лайнерів. Така система вже встановлена на декількох судах, і тестування “EnergySail” дозволить об’єднати технологічні і енергетичні рішення. Очікується, що установка на корабель висувних вітрил з фотоелементами розпочнеться вже у 2020 році.

“Ми кілька років працювали над тим, щоб не просто протестувати прототип “EnergySail”, але і ввести цю систему в комерційну експлуатацію, – відзначають в компанії. – Рентабельна та інтегрована з іншими розробками установка – це ще один крок до нульових викидів в судноплавстві”.

Повідомляє EcoTown