3 Main 696x464

Великі міжнародні гірничодобувні компанії об’єднають зусилля для перетворення Західної Австралії у світового виробника «зеленого» водню. Для цього планується створення нового міжнародного Консорціуму Green Hydrogen Consortium

На даному етапі зелений водень є досить дорогим, а його виробництво технічно складним. За допомогою створення Консорціуму планується скорочення витрат і розширення технічних можливостей за рахунок масштабування та обміну знаннями. Таким чином міжнародна група компаній сподівається знизити витрати і технологічно прискорити виробництво зеленого водню.

За словами міністра регіонального розвитку штату Західна Австралія, де базуватиметься діяльність консорціуму, нове промислове співробітництво допоможе зменшити вуглецевий слід видобутку корисних копалин. «Консорціум зробить Західну Австралію світовим новатором і виробником зеленого водню, – впевнений міністр. – Зелений водень дає реальну можливість знизити споживання дизельного палива і викиди вуглецю у процесі їх видобутку».

Гірничодобувні компанії хочуть усунути перешкоди на шляху впровадження технологій екологічно чистого водню і стимулювати інновації у цьому секторі.

Учасники відзначають, що сьогодні деякі члени Консорціуму розглядають можливість отримання на своїх виробничих майданчиках зеленого водню, який виробляється за допомогою електролізу, що працює на відновлюваній електроенергії.

Консорціум працюватиме три роки. Хід робіт буде контролюватися кожні шість місяців. Консалтингова компанія Hatch буде виступатиме в якості менеджера проекту.

Повідомляє EcoTown