Fito 696x464

Септоріоз є однією з найбільших загроз для виробників зернових культур у світі. Для передчасного виявлення поширення хвороби британська компанія Microgenetics розробила новий тест, який дозволяє визначити збудників септоріозу всього за 6 годин.

Деякі сорти пшениці більш сприйнятливі до септоріозу, ніж інші, і ризик інфікування підвищується за умов вологої та вітряної погоди, що сприяє поширенню спор. При цьому, після зараження посівів до перших проявів ознак хвороби може пройти понад 20 днів.

Септоріоз вважається однією з найнебезпечніших хвороб пшениці у Великобританії. Втрати врожаю через поширення хвороби можуть перевищувати 30%. При цьому, іноді хворобу вдається виявити занадто пізно, а проведення тестів на виявлення збудників септоріозу можуть тривати місяць. Як правило, за цей час фермери вже і самі бачать, що рослини заражені і варто очікувати найгіршого.

Для розв’язання цієї проблеми британська компанія Microgenetics розробила новий тест, при використанні якого можна визначити збудників всього за 6 годин. Таким чином, британські фермери або агрономи, котрі відправляють зразки через пошту, можуть дізнатися результати вже через 24 години.

«Важливо, що якщо ми бачимо низький рівень збудників, то фермерам, відповідно, можна вчасно використовувати більш простий і дешевший фунгіцид, ніж проводити обробки сильними й дорогими препаратами, дочекавшись кризи», — пояснюють експерти Microgenetics.

Повідомляє Пропозиція