Market Pork

За даними Нової митниці за два місяці 2020-го Україна імпортувала 1,97 тис. тонн сукупною вартістю 3,93 млн дол. США.

Це вдвічі менше за обсяги надходження імпортної свинини у січні-лютому 2019-го, коментує Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Так, за відповідний період минулого року українські оператори закупили 4,4 тис. тонн свинини сукупною вартістю майже 8 млн дол. США. Вищі ціни на свинину в країнах ЄС обумовлюють менший тиск імпорту на вітчизняний ринок свинини. 

Окрім зменшення потоку свинини з-за кордону, дещо змінилася і географія імпорту, відзначає Олександра Бондарська: «Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна. Так, 2/3 імпорту (1,35 тис. тонн сукупною вартістю 2,39 млн дол. США) припало на поставки мороженого м’яса свиней з Канади. Трохи більше 15% (0,3 тис. тонн) завезли з Польщі та 7% (0,14 тис. тонн) — з Німеччини».

«Попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами,» — додає аналітик. «Так, середньорозрахункова вартість свинячих морожених лопаток, окостів та їх відрубів, завезених з Канади, коливалася на рівні 1,68-1,86 дол. США/кг. Закупівля аналогічних товарних підпозицій з країн ЄС коштувала імпортерам дорожче — 3,23 дол. США/кг». 

Крім цього, аналітики АСУ спростували інформацію про те, що Україна закуповувала свинину в РФ.

«Відповідні новини тиражуються у ЗМІ з посиланням на звіт російського джерела «Центр Агроаналітики». Цитуючи їх останній звіт, Росія поставила на український ринок 2,7 тис. тонн свинини проти 1,7 тис. тонн роком раніше. Враховуючи, що ані цьогоріч, ані в попередні кілька років свинина з РФ не завозилася до України в принципі, такі експортні успіхи видаються, як мінімум, перебільшенням. Якщо, звичайно, поставки до Криму та тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей не ввжають за торгівлю з Україною».

Повідомляє Аgroreview