Brim 696x522

Влітку туристів на Шпіцбергені – норвезькому архіпелазі, розташованому у Північному Льодовитому океані, кататиме катамаран, який заряджатимуть електроенергією згенерованою сонячною електростанцією.

Наразі електричне судно, що отримало назву “Бард”, будується у південній частині Норвегії.

“Туристів турбує вплив на навколишнє середовище, тому запуск такого транспорту економічно виправданий», – заявляє Агнес Арнадоттір, співвласник арктичної туристичної компанії, яка взяла курс на майбутнє без викидів.

Наразі на Шпіцбергені вже працює перший побудований спеціально для Арктики гібридний електричний катамаран» “Брім”, на якому возять туристів спостерігати за китами у фіордах Північної Норвегії. Коли працює електродвигун немає шуму або вібрації.

Передбачається, що цього літа “Бард” буде доставляти туристів з порту Лонгійр на Шпіцбергені в одні з найвіддаленіших місць Арктики — селища Піраміда і Баренцбург.

Акумулятори ємністю близько 800 кВт -год мають на меті заряджати в порту Лонгійр від нової дослідної сонячної електростанції.

Справа в тому, що влітку в Арктиці, у самий пік туристичного сезону, сонце стоїть над горизонтом на 79-й паралелі цілодобово.

“Шпіцберген – це те місце, де влітку ми можемо працювати на відновлюваній енергії, – впевнена Агнес Арнадоттір. – Ми йдемо до майбутнього без викидів, і Арктика — це очевидне місце для старту, туризм тут повинен бути зеленим і прагнути до скорочення викидів до нуля».

«За рахунок об’єднання зелених технологій, чистого скандинавського дизайну і бажання зробити туризм екологічно стійким, ми створили перше в світі екскурсійне судно, здатне цілий день працювати на електриці, і з нетерпінням чекаємо можливості використовувати наші знання для того, щоб зробити індустрію туризму на Шпіцбергені ще зеленішою», — додає Агнес Арнадоттір.

Повідомляє EcoTown