1458846-1

Осляче молоко – чи не найдорожче серед молочної продукції. В Європі літр такого молока коштує близько 100 євро. В Україні його можна придбати значно дешевше та ще й зовсім недалеко від столиці.

Наразі в Україні існує тільки 2 ферми з віслюками.

На ослячій фермі “Osloff”, що під Києвом живе два десятки віслюків. Усе почалося 8 років тому, згадує власник ферми Володимир Васильєв – тоді дружина “загорілась” ідеєю виробництва ослиного молока. Відтак родина придбала дві ослиці. Решта тварин на фермі з’явилася тільки торік.

Доїти віслюків досить складно, та й молока вони дають не дуже багато. З п’яти ослиць за раз вдається надоїти приблизно 1 літр молока. На фермі Володимира Васильєва 100 грамів молока ослиці коштує від 70 до 100 гривень.

“Синонім віслючого молока – це імунітет, тому, що воно 100% засвоюється, в ньому відсоток жирності, поміняно з коров’ячим, в 6 разів менший.

На 1 кілограм сиру потрібно від 10 літрів молока. Тому 100 грам сиру виходить від 700 до 1000 гривень”, – розповів власник ферми Володимир Васильєв.

Молоко та сир – не єдине, чим заробляють на фермі. Доволі часто до віслюків приїздять туристи. Маленьким дітлахам кумедні тварини до вподоби. До того ж кожна тваринка тут має своє, персональне ім’я.

Повідомляє Аgroreview