Maxresdefault 1 696x318

Після того, як Індія почала забезпечувати себе рисом і пшеницею, уряд країни взяв курс на самозабезпечення бобовими.

Так, міністр сільського господарства країни Нарендра Сінгх Томар заявив, що Індія на шляху до самозабезпечення бобовими і уряд вживає ефективних заходів для підтримки виробництва бобових. Зокрема, уряд ставить завдання вийти на рівень виробництва цих культур у 26,3 млн тонн вже в цьому році. Зауважимо, що споживання бобових в Індії становить 26-27 млн тонн.

Уряд навіть знизив імпортні квоти до 1 млн тонн. Тож імпорт бобових до країни в сезоні 2020-2021 років, як очікується, знизиться вдвічі порівняно з попереднім маркетинговим роком і складе 1,5 млн тонн (імпортерам вдається протягти певні обсяги імпорту додатково за допомогою судових рішень). Крім того, країна тримає резерви бобових обсягом 3,4 млн тонн.

Водночас експерти застерігають, що для реалізації таких планів слід підвищити врожайність, яка зараз навіть нижча, ніж у роки до «зеленої революції» і становить 8 ц/га.

Як зауважує один з провідних аналітиків ринку зернобобових у країні Г. Чандрашекхар, вирощування бобових в Індії стримується низкою проблем, серед яких відведення під ці культури менш родючих земель, залежність від сезону мусонних дощів, недостатнє поширення зрошення, недостатні удобрення та захист, відсутність проривів у селекції. Аналітик відзначає, що вирощування бобових в Індії застрягло на екстенсивному рівні, і щоб досягти самозабезпечення країни цими продуктами, слід з цієї пастки вибиратися.

Тож, як вважає Г. Чандрашекхар, Індія ще не може стверджувати, що повністю забезпечує себе бобовими. Хоча б тому, що нинішній рівень споживання бобових у країні – 14 кг на душу населення – не дотягує до рекомендацій дієтологів (не менше 20 кг). Тому справжнього самозабезпечення країна зможе досягти лише тоді, коли збільшить обсяги вирощування бобових з нинішніх 22-23 до 30 млн тонн.

Врешті, сільське господарство і вирощування бобових зокрема в Індії залишається вразливим і може зазнати великих втрат від одного лише занадто «скупого», чи, навпаки, занадто рясного сезону мусонних дощів. Тому аналітик вважає, що Індії ще рано відгороджуватися від світового ринку бобових.

Повідомляє Пропозиція