1434

У Національному парку Дунай-Драва (Угорщина) фермери розводять древньоугорських овець породи Рацька. Ці тварини є не тільки джерелом якісного нежирного м’яса, постачальником цінних добрив, але й виконують важливу задачу в підтримці сухих піщаних газонів у належному стані.

Вівці породи Рацька розправляються з грубою рослинністю краще будь-якої газонокосарки. Вони невибагливі і добре удобрюють ґрунт, тим самим, підтримуючи життя комах і птахів. За словами керівника дирекції Дунайсько-Дравського національного парку, нежирне м’ясо цих овець високо цінують місцеві жителі.

Майже 50 років тому в Угорщині налічувалося близько мільйона овець Рацька. Зараз їх залишилося всього дві-три тисячі. Ці стародавні тварини потрапили в країну у 9 столітті і називалися спочатку середньоазіатськими дикими вівцями. Вівці породи Рацька вирізняються закрученими рогами у вигляді спіралі до 50 см завдовжки і густою шерстю світло-коричневого, кремового і чорного кольору.

Крім овець древньоугорської породи на майданчику парку Дунай-Драва налічується майже сто сірих корів і телиць. Весну і літо тварини проводять на місцевих густих трав’янистих луках.

Великою рогатою худобою тут почали займатися в 2001 році. Тоді налічувалося всього двадцять тварин. Зараз природний заповідник успішно розвивається. Тут регулярно влаштовують екскурсії для відвідувачів, які можуть подивитися на коней, ослів, кіз і інших тварин.