Za God Plata Za Zemlyu Na Hersonshine Vyrosla Pochti Na 100 Mln Grn

У перші місяці відкриття ринку землі аграріям не варто очікувати активного кредитування банками купівлі землі. Перші ділянки потенційні клієнти все ж таки купуватимуть за власні кошти.

Таку думку висловив керівник із розвитку агропрограм та партнерства «Райффайзен Банк Аваль» Микола Волков.

На думку банкіра, процедура купівлі землі багато в чому залежатиме від нотаріусів. Так, один нотаріус може оформити лише вісім угод в день, тобто лише з вісьмома фізичними особами. Одна фізична особа зазвичай може володіти від 2 до 5 га землі. Кожна угода купівлі-продажу, якщо її завіряти поодинці, потребуватиме договору забезпечення. За попередніми прогнозами, вартість її становитиме від 2 до 4 тис. доларів.

«Для банку неефективно працювати з угодами на такі незначні суми. Їм цікаві угоди як мінімум на суму від 100 тис. грн, а ще краще від 500 тис. грн. Саме тому банківська логіка буде наступною: очікування від клієнта, що той принесе вже сформований земельний банк десь у межах 30 га, які завіряються одним договором забезпечення, і після цього банк надає фінансування, тобто кредитує», – пояснює Микола Волков.

«Райффайзен Банк Аваль» кредити на купівлю землі видаватиме на 5 років, найменша сума кредитування – від 100 тис. грн, оскільки оформляти угоди на незначні суми для банківської установи не має сенсу. Мова йде про 5 років, тому що держава озвучила компенсаційну програму, яка буде діяти саме такий час. Відповідно, і весь ринок пристосовуватиметься до цього терміну.

Повідомляє Аgroreview