375

У 2019 році за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів найбільша частка (11%) у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи». Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За даними Державної служби статистики, у 2019 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 673 млн дол. США. Це майже на 28% перевищило показник 2018 року у 526 млн дол. США.

Основним постачальником продукції групи «Плоди та горіхи» до України за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 240 тис. тонн фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,9%.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1%), Коста-Ріці (7,6%), Греції та Іспанії (по 6,2%), а також Єгипті (5,6%). Сукупно ці шість країн сформували у 2019 році близько 65 % вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові і банани. Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі і Коста-Ріці, які торік забезпечили 75% вартісних обсягів поставок.

Повідомляє Пропозиція