E1507140150560

Організація фермерів у США разом з Центром з безпеки харчових продуктів USDA подали позов до суду про заборону сертифікованої органічної етикетки для гідропонної та аеропонної продукції.

Суд має поставити крапку у давній суперечці в середовищі сільгоспвиробників: чи є гідропонна та аеропонна продукція органічною?

Гідропоніка і аеропоніка не залежать від ґрунту. Замість цього поживні речовини розчиняються у воді, яка потім циркулює та живить корені рослин. Це дуже ефективний спосіб вирощування агрокультур, і його часто використовують в місцях, де недостатньо відкритого ґрунту і сонячного світла, наприклад у містах. Проте ці технології також широко використовуються великими корпораціями, щоб скоротити витрати і вирощувати врожаї круглий рік.

Загальноприйнята думка фермерів, які вирощують екологічно чисті продукти, полягає в тому, що сертифікація органічних продуктів має стосуватися лише тієї продукції котра вирощена у ґрунті. 

Центр з безпеки харчових продуктів обґрунтовуючи позов, посилається на правила для органічного сільського господарства. У них йдеться про підвищення родючості ґрунту за допомогою правильної обробки, сівозміни та гною.

Власники гідропонних органічних підприємств з цим не згодні і зазначають, що будь-яке обмеження зменшить кількість органічних продуктів харчування в той час, коли попит на них постійно зростає. Коаліція, яка представляє виробників гідропоніки, випустила заяву, у якій говориться: «Це не проблема, яку слід вирішувати в судах або політизувати».

Повідомляє Landlord