Нещодавно на свинофермі неподалік від міста Лідс (Великобританія) спалахнула пожежа.

Господар ферми одразу викликав рятувальників, і пожежній бригаді, яка приїхала, довелося наполегливо попрацювати, щоб врятувати майно свинаря. Під загрозою опинилася територія всього свинокомплексу.

До того часу, як приїхали рятувальники, полум’я охопило вже 75 кв. метрів у чотирьох загонах для свиней. Пожежники змогли швидко ліквідувати загоряння, звільнивши з хлівів усіх свинок, завдяки чому жодна тварина не постраждала.

Після успішного гасіння пожежі за справу взялися експерти Пожежної та рятувальної служби Північного Йоркшира. Вони спробували встановити, що могло викликати загоряння на території, де немає нічого, крім голих стін, свиней та корму для них. Встановити джерело загоряння було неважко — воно знаходилося біля одного з загонів. Але причина займання виявилася дуже несподіваною: вогонь спалахнув від звичайного крокоміра.

Фермер не повірив пожежникам, але зізнався, що незадовго до пожежі повісив крокомір на одну зі свиней, щоб відстежувати її пересування, проте втратив його і довго не міг знайти, подумавши, що погано закріпив трекер. Подальший шлях гаджета відновили рятувальники.

За їхньою версією, одна з свиней зірвала крокомір з випробуваної тварини та потягла його у хлів, де вже інший кнур вирішив ним поласувати. Трохи пожувавши його і пошкодивши герметичність батарейок, свиня проковтнула пристрій. Через якийсь час з’їдене покинуло шлунок тварини природним шляхом і виявилося похованим під купою гною, де мідь вступила у реакцію з продуктами розкладання залишків їжі. Але каталізатором пожежі став кисень. Мабуть, якийсь зацікавлений кнур порпався у землі і розкопав пожований крокомір. Після контакту з киснем реакція продовжилася, корпус батарейки нагрівся до високої температури і підпалив солому, яка лежала навколо.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.