Man Green 11147 696x522

Американська авіакомпанія Delta Air Lines досліджує можливість виробництва біопалива з лісової підстилки.

Дана авіакомпанія уклала угоду на проведення відповідних досліджень з компанією Northwest Advanced Bio-fuels.

Лісова підстилка являє собою шар органічних останків різного походження на поверхні грунту у лісах. Цей шар утворюється переважно з опалого листя, гілок і стовбурів дерев і мертвих комах. Товщина підстилки може досягати 20 сантиметрів.

Згідно з угодою, планується створення підприємства, яке займатиметься виробництвом біопалива.

В рамках дослідницького проекту Northwest Advanced Bio-fuels належить визначити, наскільки лісова підстилка придатна для переробки на біопаливо і чи її збір не завдасть шкоди лісам. У випадку, якщо результат досліджень буде визнаний задовільним, Delta Air Lines замовить створення заводу з виробництва біопалива з лісової підстилки.

За оцінкою авіакомпанії, таке підприємство зможе забезпечити біопаливом до 10% щорічної потреби перевізника у пальному.

Науково-дослідні роботи за проектом, на які авіакомпанія виділила 2 мільйони доларів, повинні бути завершені до кінця 2020 року.

Між тим, Delta Air Lines уклала з компанією Gevo угоду про щорічне придбання біопалива з кукурудзи в обсязі 10 мільйонів галонів (37,9 мільйона літрів). Це біопаливо буде випускатися на заводі Gevo в  Мінесоті. Перші поставки біопалива авіакомпанії почнуться у 2022-2023 році.

Пальне буде вироблятися на багатофункціональному підприємстві у кілька етапів. На першому етапі з продуктів, що залишилися після переробки кукурудзи, будуть вилучатись сахариди. З них одразу буде вироблятися біопаливо. Білковий  залишок буде додаватися у корм худобі, а гній – перероблятися у біогаз (з якого також виготовляється біопаливо) і добрива.

У Delta Air Lines вважають, що завдяки використанню біопалива авіакомпанія зможе знизити кількість шкідливих викидів на 50% до 2050 року.

В даний час в авіації діють рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації, згідно з яким авіакомпанії, які прийняли їх, повинні будуть підтримувати рівень викиду вуглекислого газу не вище рівня 2020 року. Крім того, літакам необхідно буде скоротити обсяги викидів шкідливих речовин на 50% до 2050 року (порівняно з рівнем 2005 року).

Повідомляє Ecotown