В Каліфорнії (США) проєкт-ферма “Homeless Garden” (Сад безхатченків) допомагає людям вулиці, у тому числі й наркозалежним, позбутися поганих звичок і розпочати нове життя землероба.

Яскравий приклад адаптації – історія одного з випускників програми. Майкл Лаффун добре пам’ятає про день, коли він вирішив змінити своє життя.

«Я буквально прокинувся в своєму фургоні і подумав: «Я більше не можу цього робити, тому що я помру», – згадує він.

Протягом восьми років Лаффун був безхатченком, до того ж, залежним від метамфетаміну. У 2007 він дізнався про некомерційний проєкт “Homeless Garden”, який адаптує безпритульних до нового життя землеробів. Кінцева мета полягає в тому, що безхатьки залишать ферму, знайшовши собі стабільне житло та повноцінну роботу.

Після півтора року перебування в програмі Лаффун, дійсно, зміг забезпечити себе роботою та житлом. Пізніше він отримав фах у галузі садівництва. «Це був перший крок назад у нормальне суспільство, перші відкриті двері», – говорить він.

Врешті-решт випускник проєкту “Homeless Garden” влаштувався на роботу менеджером з нерухомості для 48 житлових об’єктів у Санта-Крус. 44  із них перетворили на роздільне житло для громадян з низьким рівнем доходу, що відкрило можливість людям вулиць віднайти свій дім.

Проєкт “Homeless Garden” заснував ще в 1990 році Пол Лі, місцевий меценат та колишній професор університету Каліфорнії Санта-Крус. Він провів ніч у притулку Санта-Крус та зрозумів, що жителі позбавлені середовища, яке дозволяє їм мріяти про краще майбутнє. Структура проєкту зараз складається з однорічного періоду навчання учасників. Стажисти вирощують фрукти, овочі, квіти і зелень на фермі протягом 20 годин на тиждень. Їм виплачують заробітну плату, забезпечують базову підготовку професійних навичок та розвиток соціальних навичок. 

З початку заснування проєкт допоміг близько 1 тисячі безпритульних. За останні 5 років 96% випускників отримали роботу або стабільний дохід, а 86% знайшли житло.

Ферма “Homeless Garden” продає продукцію місцевим жителям та ресторанам. Також учасники програми виготовляють ряд продуктів, наприклад, свічки, джеми, мило, масла та креми, які продаються у магазинах.

Керівник фермерського господарства Елла Флемінг, розуміє, що не всі його учасники стануть фермерами. Але впевнена, що отримані навички – міцна основа для нового життя. У майбутньому організація планує розширення земельного масиву для обробки, що дозволить втричі збільшити кількість учасників соціальої програми.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.