У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) підготували зміни до українського законодавства, які запровадять програму держпідтримки вирощування біоенергетичних культур.

Про це повідомив директор Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час круглого столу “Біоенергетика — один із шляхів до енергонезалежності України”.

“Наразі розроблено проєкт змін до законодавства і проєкт постанови Кабінету міністрів. Ми хочемо надати державну допомогу цьому напрямку (вирощування біоенергетичних культур). Приблизно по такій самій схемі як зараз робимо по “теплих кредитах”, ми будемо відшкодовувати певний відсоток або на закупівлю паростків для вирощування, або на добрива, або на техніку. Це питання для обговорення”, — зазначив Шафаренко.

Розвиток біоенергетики дасть змогу Україні стати більш енергонезалежною і саме тому його потрібно стимулювати шляхом підтримки з державного бюджету.

“Ми можемо бути абсолютно енергетично незалежними завдяки вирощуванню біоенергетичних культур. Біоенергетичними культурами в Україні можна замінити понад 9 мільярдів кубічних метрів газу”, — підкреслив Шафаренко.

До інформації: галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані — енергокультурами засаджено майже 4000 га маргінальних земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну врожайність до 20 т/га.

Проте потенціал галузі колосальний, вона здатна збільшитися у 250 разів. За розрахунками науковців, з 1 млн га можна зібрати 11,5 млн тонн врожаю енергетичних культур, що здатні замінити 5,5 млрд  куб.метрів природного газу.

Повідомляє Пропозиція