Mellow Yellow

Фермер Дункан Фаррингтон з Нортгемптоншира, що у Великобританії, виробляє вуглецево-нейтральну рапсову олію.

Про це свідчить відповідний сертифікат, виданий вперше у світі.

Рапсова олія холодного віджиму отримала назву “Mellow Yellow”. Продукт створено фермером, щоб перешкоджати надлишковому викиду вуглецю у повітря й створенню парникового ефекту.

«Я завжди шукав способи, як зробити діяльність своєї ферми максимально стійкою, тому мало сенс зробити офіційні кроки, щоб відразу стати сертифікованим по вуглецю і пластику господарством», – розповідає Дункан Фаррингтон.

Протягом 25 років британець керує фермою, виходячи з принципів збереження здоров’я ґрунту, скорочуючи відходи і зменшуючи споживання енергії.

З 1987 року на фермі було висаджено понад 8 тисяч дерев, у 2018 році встановлені сонячні панелі, які тепер генерують більше половини потреб господарства у забезпеченні енергією.

«Будемо продовжувати вдосконалюватися і видаляти вуглець з атмосфери більше, ніж виробляємо викидів, – зазначає фермер. – Цього можна домогтися за допомогою стійких методів ведення сільського господарства, коли наші грунти утримують CO2 і процвітає агролісоводство».

Фермер також переробляє пластикові відходи, які в іншому випадку були б захоронені на полігоні або потрапили б до океану.

«Майбутнє нашої планети хвилює всіх, і зараз як ніколи важливо докласти зусиль, щоб суспільство визнало стійке землеробство цінним способом зберігання вуглецю у наших грунтах», – зазначив винахідник.

Повідомляє Ecotown