132739-696x464

За 11 місяців 2019 року Китай вийшов на перше місце серед країн – торгових партнерів України. Товарообіг між Україною і Китаєм зріс на 32,5% і досяг $11,7 млрд.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

Також зазначається, що ключовими пріоритетами співпраці України з КНР наразі є сільське господарство, енергетика та енергоефективні технології, туризм, культурний та науковий обмін, космічна галузь.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на засіданні української частини комісії зі співробітництва між урядами України та КНР, ця країна є стратегічним партнером України, а отже треба з одного боку підтримувати загальнополітичну рамку співробітництва, а з іншого — починати нові, вигідні для України, масштабні проєкти і відкривати нові можливості, зокрема, для підвищення інтенсивності торгівлі та розвитку української економіки та інфраструктури.

Засідання Комісії під головуванням Дмитра Кулеби відбулося за участі представників міністерств та послом України в Китаї Сергієм Камишевим. За підсумками зустрічі Кулеба доручив підготувати атлас перспективних проєктів за усіма напрямами роботи комісії для подальшого обговорення з китайською стороною.

У планах уряду – розширити торгівлю і ліквідувати торгівельні бар’єри.

Також зазначається, що на сьогодні українські науковці разом з китайськими колегами проводять 34 науково-дослідних проєкти. Співпрацюють і в космічній сфері. У рамках п’ятирічного плану – участь в китайській програмі освоєння Місяця. 

Повідомляє Пропозиція