Galiciagreenery Michael Honders 696x437

Все більше голландських фермерів залишають батьківщину, щоб купити ферму за кордоном. Причина цього лежить в аграрній політиці Нідерландів.

На сьогоднішній день велика кількість голландських фермерів розглядає можливість продажу своєї ферми. Молоді фермери, зокрема, задаються питанням, чи є у них майбутнє в Нідерландах.

В даний час існує проблема з нітритом, і це призводить до необхідності інвестувати нові кошти, що ще більш ускладнює фермерам ведення бізнесу. За останніми даними, в Нідерландах налічувалося 55 700 ферм, які обробляли майже 1,8 млн. га. землі. За останні 10 років кількість ферм скоротилася приблизно на третину. Очікується, що кількість молодих емігрантів може значно збільшиться через обмеження на використання нітратів.

Нідерланди є невеликою країною з не найкращими грунтами і кліматичними умовами. Незважаючи на це, за останні 50 років країна зуміла вийти на 2 місце в світі (після США) за обсягом експортованої аграрної продукції.

Нідерландська компанія Interfarms допомагає десяткам фермерів виїхати за кордон і відзначає до цього значне зростання інтересу. Найпопулярнішими країнами є Німеччина і Данія, але інтерес до Канади зростає найшвидше.