231949 Fumigaciya 96214296 19040 696x392

Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України з проханням скасувати обов’язкове встановлення системи рециркуляції при фумігації на суднах зерна, призначеного на експорт, та запровадити клієнтоорієнтовану практику фумігації.

На думку експертів УЗА, обов’язкова рециркуляція при фумігації зерна, запроваджена Постановою Кабінету міністрів України №1177, ускладнюватиме експорт зернових з України.

“УЗА проаналізувала досвід різних країн щодо цього питання та дійшла висновку, що в окремих випадках імпортери наполягають на відсутності рециркуляції, а в інших випадках взагалі вимагають не фумігувати зерно”, – прокоментував лист до урядовців Сергій Іващенко, в.о. виконавчого директора УЗА.

За словами Сергія Іващенка, у Франції у разі відсутності живих організмів у зерні, фумігація взагалі не здійснюється.

В портах Роттердаму та Амстердаму імпортери та покупці часто вимагають проводити фумігацію зерна без системи рециркуляції, оскільки зерно з судна в порту перевантажують на баржі і доставляють малими партіями в різні термінали порту.

Українська зернова асоціація просить уряд врахувати позицію зернового бізнесу, зокрема експортерів зерна.

Зокрема, УЗА пропонує впровадити клієнтоорієнтовану практику щодо фумігації – обов’язково застосовувати систему рециркуляції при проведенні фумігації зерна лише на вимогу імпортера/покупця або країни-призначення.

Також УЗА пропонує не прив’язувати видачу фітосанітарного сертифіката до процесу фумігації. Це дозволить не проводити фумігацію, якщо в зерні не виявлені живі організми. Як наслідок, у фітосанітарному сертифікаті буде зазначатись чи здійснювалася фумігація і яким методом вона була проведена.

Повідомляє Landlord