Snh5

Весняна посівна на Херсонщині вже стартувала, а у фермерів і сільськогосподарських підприємств на токах і складах досі лежать гори зерна з торішнього врожаю.

Тоді закупівельні ціни на нього були мало не нижче собівартості, і аграрії притримали товар в розрахунку на те, що під кінець зими вони виростуть. Так бувало завжди, проте в цьому році ціни і до весни не ростуть, а лишень падають.

«З минулого врожаю у мене на складі залишилося понад чотириста тонн соняшнику — влітку його невигідно було реалізовувати. Він поступово дорожчав — минулого літа за тонну насіння давали 9,5-9,6 тисяч гривень, а тиждень тому вона коштувала вже 10,3 тисячі гривень.

Однак за якийсь тиждень ціна знову «відкотилася» до 9,8 тисячі гривень. Те ж саме і з продовольчим зерном: озима пшениця третього класу за тиждень подешевшала в закупівлі з 6 тисяч до 5,3-5,4 тисячі гривень», — здивований голова фермерського господарства «Зоря Каховщіни», віце-президент Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Леонід Кириченко.

Вочевидь, продавати свої запаси в найближчі тижні селянам області все-таки доведеться, оскільки на токах потрібно звільняти місце для нового врожаю, і чим скоріше, адже напередодні його збору ціни на зерно знову можуть впасти.

Повідомляє Пропозиція