Images 14

Вільна торгівля між Британією й Україною може стати головною вигодою від Brexit. До цього членство в ЄС не дозволяло Британії скасувати мита на українські продукти, хоча вона в них дуже зацікавлена.

Таку думку висловив Бейт Томс, голова Британсько-української торговельної палати (BUCC).

Так, фахівець з торгівельних відносин вважає, що Британія після виходу з ЄС зможе знизити для себе ціни на продукти за допомогою вигідних торговельних домовленостей, у тому числі з Україною, яка є одним з головних виробників продовольства у світі.

Британія зацікавлена в імпорті зерна (пшениці, кукурудзи, ячменю), курятини та інших важливих товарів за значно нижчою ціною, ніж та, яку британцям доводилося платити виробникам з ЄС впродовж останніх 46 років.

Велика Британія лишається одним з найбільших імпортерів їжі у світі. Вона імпортує більше половини продуктів, які споживає. Особливо це стосується зерна й курятини. Лондон має зробити пріоритетом перемовини про зону вільної торгівлі з Україною. Це потрібно для того, щоб скасувати митні перешкоди для експорту українських продуктів до Британії.

Що стосується мит, які заважали Британії активніше торгувати з Україною, ЄС свого часу ввів їх, аби захистити фермерів Німеччини та Франції.

Бейт Томс вважає, що після скасування мит більшість британських фермерів отримає користь від імпорту українського зерна, оскільки зможе скоротити вартість кормів для худоби при виробництві м’яса й молочних продуктів. А це підвищить їхні доходи.

Вільна торгівля з Україною допоможе забезпечити Великій Британії продовольчу безпеку в сучасних умовах, коли кількість населення на невеликій території росте, а з нею і залежність від імпорту продуктів.

На думку Бейта Томса, Україна теж отримає велику вигоду, якщо Британія стане головним споживачем її аграрної продукції. Оскільки це вбереже її від надмірної залежності від ринків Китаю, Індії й Близького Сходу. Отже, взаємні вигоди нині залежать від здатності обох країн швидко домовитися про зону вільної торгівлі з нульовими митами на імпорт продуктів харчування.

Повідомляє Landlord