Cnhs Case Ih 1024x450 696x306

За підрахунками Державної фіскальної служби України, українські аграрії щорічно витрачають майже $1 млрд на придбання імпортної сільгосптехніки.

Агробізнес має на сьогодні виклик: опанувати інструменти та технології, здатні зберегти врожаї попри будь-які примхи погоди. Тож ринок агротехніки змінюється під впливом глобальних кліматичних змін.

Хоча Україні минулого року вдалося зібрати рекордний врожай – понад 73 млн тонн зерна, подальша прибутковість агровиробників багато в чому залежатиме від технічного переоснащення, вважає Василь Мороз, керівник аграрного напрямку компанії “Епіцентр К”.

“Нові рекорди вимагатимуть активного використання інноваційної високопродуктивної сучасної сільськогосподарської техніки в щорічній битві за врожаї”, – зауважує Василь Мороз.

Адже на 20-30% рівень врожайності залежить від способів обробітку ґрунту, методів посіву, підживлення рослин та збирання сільськогосподарських культур. Український ринок активно переозброюється технічно. Дрони на полях вже стали звичним явищем для багатьох господарств. Нині ж аграрії орієнтуються на інші винаходи науки й техніки.

“У центрі уваги українських виробників – не просто сучасні машини відомих брендів. А замкнуті технологічні цикли, що враховують особливості ландшафту і розумно використовують ґрунтові ресурси”, – відзначає Василь Мороз.

Вітчизняний агроринок на сьогодні привабливий для усіх виробників сільськогосподарської техніки, бо він споживає значно більше ніж європейський, який уже досить оснащений технікою. Лідерами попиту на ринку залишаються такі світові бренди, як Case, Claas, John Deere і New Holland, які чудово розуміють, що ключові їхні клієнти – в Україні.

“Одна з умов нашої співпраці з іноземними виробниками – адаптація світового досвіду до вітчизняних умов. Так, наприклад, Horsch взяв на себе зобов’язання вдосконалити конструкцію 24-рядних сівалок під українські ґрунтово-кліматичні умови з урахуванням саме наших технічних потреб”, – пояснює Василь Мороз.

Зараз технічним переоснащенням стурбовані не лише великі агрохолдинги. Нову техніку закуповують фермерські господарства середнього рівня. Більшість аграріїв надає перевагу європейській чи американській самохідній техніці. Навіть попри її значно більшу ціну. Тому що трактори виробництва США відзначаються потужністю й значним терміном експлуатації без капітального ремонту.

Повідомляє Landlord