2

На Кіпрі у районі Васіліко запустили сонячну електростанцію потужністю 8 МВт.

Це один з 17 проектів, які реалізує цементний завод у рамках виконання загальноєвропейських завдань по боротьбі зі зміною клімату.

Сонячна станція стане найбільшою на острові і забезпечуватиме цементний завод електроенергією на 10%. Передбачається, що СЕС допоможе Кіпру знизити викиди вуглекислого газу на 10 тисяч тонн СО2 у рік.

Загальний бюджет проекту становить приблизно 6,5 млн євро. Підрядниками виступили компанії Sunel UK Ltd і Sunel (Cyprus) Ltd.

На відміну від ЄС, в Україні питанню вирішення проблеми зміни клімату не приділено достатньо уваги. Загальноприйнятою є думка про те, що зміни клімату та питання довкілля не є пріоритетом діяльності держави, оскільки в сучасний період більш важливими є питання, наприклад, обороноздатності, енергетичної безпеки, економічного розвитку тощо. Це свідчить про не достатнє усвідомлення владними інституціями та політиками важливості врахування проблеми ЗК при формуванні та реалізації державної
політики у всіх сферах, а також неусвідомлення ризиків та наслідків змін клімату на глобальному, регіональному та національному рівнях.

Повідомяє EcoTown