Moloko 696x478

Сучасному фермеру потрібно думати не лише над модернізацією свого підприємства, але й про додаткові резерви прибутковості господарства.

Про це розповів керівник консультативного центру Асоціації виробників молока Олександр Назарко.

«Українські фермери використовують далеко не всі резерви прибутковості власних господарств. Вирощування нетелів та бичків на продаж — це добре, але це лише один із резервів прибутковості, — каже експерт. — В Україні існують реальні приклади, як всього за рік з однієї корови на прив’язному утриманні можна заробити $800, а на безприв’язному — до $1600, А з одного гектара землі, задіяного у тваринництві можна отримати до $3000 долларів на рік».

За словами експерта на рентабельність господарства впливає в першу чергу менеджмент «Коли система налагоджена, вона працює ефективно. Наприклад, якщо збільшити навантаження корів на одного працівника, то можна тільки завдяки цьому заощадити на заробітній платі у середньому $500 на корову у рік, при цьому збільшити сам заробіток працівників до європейського рівня.

А якщо сюди додати покращення умов утримання, комфорту та годівлі тварин, — то ефективність бізнесу зростає. Необхідно фокусуватись на кінцевому результаті, розуміючи для себе, що ми маємо отримати по результатах року — можемо ставити проміжні цілі по SMARTy та досягати їх».

Повідомляє Аgroreview