F0728dd Dairy Farm

Розвитком молочної галузі в Україні зацікавлена ООН, оскільки собівартість виробництва молока в країні одна з найнижчих у світі.

До 2027 року в Україні може з’явитися 5 тисяч нових сімейних молочних ферм, повідомив на прес-конференції президент “Української кооперативної федерації” Михайло Корилкевич.

Зараз федерація впроваджує проект з розвитку сімейних молочних ферм, на який отримала 1 мільярд гривень фінансування за Програмою розвитку ООН (ПРООН). “Відповідно до нашого бізнес-плану, до 2027 року в Україні можна відкрити 5 тисяч сімейних ферм, які в цілому додадуть 12 мільярдів гривень до ВВП країни”, – зазначив Михайло Корилкевич.

За підсумками проекту федерація продемонструє “зразкові” ферми, на прикладах яких можна буде в майбутньому розвивати молочну галузь в країні.

“Україна увійшла до п’ятірки країн з найнижчою собівартістю виробництва молока, поряд з Мексикою і Новою Зеландією. Але парадокс в тому, що Україна якраз зменшує обсяги виробництва молока. У людей немає доступу до сучасних технологій, у нашому проекті ми даємо такі технології. На сьогодні федерація вже отримала 400 заявок. Це говорить про те, що люди хочуть збільшити свій бізнес, нарощувати виробництво та отримувати реальні гроші в селі”, – підсумував Корилкевич.

До інформації: в Польщі поголів’я корів приблизно таке саме, як і в нашій країні (близько 3 мільйонів голів), але там молочна галузь стрімко розвивається саме завдяки сімейним фермам.

Повідомляє Аgroreview