В Австралії виготовляють сонячні панелі з Pet-плівки шляхом друку електронного чорнила на прозорий пластиковий лист.

Над створенням легких тонкоплівкових модулів, виготовлених способом рулонного друку подібно звичайним газетам, група професора Пола Дастура з Університету Ньюкастла працювала більше десяти років.

Нові гнучкі сонячні панелі друкують на пластиковій плівці товщиною < 0,1 мм. Вони виробляють і проводять електрику завдяки особливим електронним “чорнилам”. Тонкоплівкові модулі можна швидко надрукувати у “промислових масштабах” на звичайних офсетних друкарських верстатах і використовувати для швидкого розгортання на великих територіях. Такі панелі можна згинати і прикріплювати до будь-якої поверхні.   

Квадратний метр «рулонних» сонячних панелей коштує $7,42, що у 30 разів дешевше кремнієвих аналогів. До того ж сонячна плівка може працювати навіть при слабкому освітленні, тобто її можна розміщувати у тіні або орієнтувати на неосвітлену сторону.

Використання у гнучких панелях найміцнішого пластика PET – матеріалу, з якого виготовляють звичайні пластикові пляшки, дозволяє застосовувати для основи сонячної плівки перероблений пластик.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.