66fe752d7f62 2

В Україні ціна на сою висока в очікуванні рішення Верховної Ради стосовно “соєвих правок”. Саме цим експерти зернового ринку пояснюють тенденцію до збереження високих цін на сою в нашій країні.

Адже в світі вартість сої почала знижуватися під тиском падіння котирувань нафти та здешевлення рослинних олій. Така тенденція пов’язана з невизначеністю попиту й прогнозами на збільшення виробництва сої в Південній Америці.

“Але всупереч світовим трендам ціни на сою в Україні поступово зростають на тлі стримування продажів виробниками, які очікують скасування “соєвих правок”, що дозволить експортерам купувати сою за гривню”, – пояснюють експерти.

Через спровокований дефіцит переробники підняли ціни на сою до 10500-10600 грн/т із доставкою на завод.

Це значно перевищує ціну в 10400-10500 грн/т, яку експортери спроможні платити, враховуючи витрати на логістику після зміни законодавства.

Аналітики відзначають: на початку сезону переробники отримували величезну маржу, купуючи сою по 8600-9000 грн/т із доставкою на завод, проте законодавчі вимоги примусили їх підвищити ціни через конкурентну боротьбу з експортом.

Ф’ючерси на сою в США виросли до 326 $/т на тлі зупинення Аргентиною експорту сої та соєвих продуктів.

Нещодавно Міністерство сільського господарства Аргентини тимчасово зупинило реєстрацію експорту сільгосппродукції, готуючись до підвищення експортного мита на соєві боби, олію та шрот на 3% до 33%.

Ринок американської сої підтримує затримка зі збиранням врожаю сої в Бразилії та сподівання на збільшення закупівель КНР.

За останній тиждень темпи збирання сої в Бразилії скоротилися, порівняно з попереднім періодом вдвічі, та склали лише 6,8%. Очікується, що країна зможе цьогоріч зібрати 125-127 млн тонн сої, що на 8-10 млн тонн перевищить минулорічний врожай та посилить тиск на світовий ринок.

Зниження маржі переробки сої в Китаї через скорочення попиту, спричиненого коронавірусом, зменшує закупівельну активність на зовнішніх ринках.

Повідомляє Landlord