1 Doistorychny Tvaryny

Рештки доісторичних тварин, що вимерли майже 10 тисяч років тому, випадково виявив фермер із Аргентини, коли гнав стадо до водопою.

Палеонтологи вважають знахідку надзвичайно цінною й припускають, що чотири тварини могли загинути одночасно.

Хуан де Діос Сота переганяв стадо до річки Валліманка в провінції Буенос-Айрес. Однак у зв’язку з небувалим потеплінням та посухою річка стала мілкою. Тож на ділянці річки, що раніше була вкрита водою, фермер натрапив на чотири величезних панцирі.

Вчені встановили, що рештки належать доісторичним ссавцям – гліптодонам.

Науковці припускають, що панцирі колись носили дві дорослих тварини й двоє дитинчат. Загинули вони, ймовірно, одночасно.

“Тварини дивилися в одному напрямку, як ніби вони йшли до чогось”, – каже Пабло Мессінео, місцевий археолог.

Доісторичні тварини були величезними за розмірами: приблизно до 3 метрів завдовжки. Важили до 2 тонн й мали міцні панцирі, що складалися зі зрощених кісткових пластинок.

Палеонтологи хочуть провести вуглецеву експертизу, аби встановити дату загибелі тварин. Вважається, що останні гліптодони вимерли приблизно 10 тисяч років тому.

До інформації:  Гліптодо́н (Glyptodon) — рід вимерлих тварин ряду неповнозубих. Гліптодонтові з’явилися в пліоцені в Південній Америці. Поширилися на територію Північної Америки.

До  гліптодонтових відносять мурахоїдів, деревних лінивців, броненосців і вимерлих наземних лінивців.

Гліптодонт мали товстий панцир, що складається зі зрощених один з одним численних кісткових пластинок. Цей панцир прикривав зверху весь тулуб тварини. На голові гліптодонів був невеликий кістковий щит, утворений такими ж кістковими пластинками. Хвіст тварини був захищений, як чохлом, кістковими кільцями що зрослися один з одним, з шипами.

Повідомляє Landlord