T 1 Ebd02dd965f282028b1a303da7ca821d Thumb 650

На Волині розвиватимуть мережу сімейних молочних ферм. Про це йшлося на засіданні “круглого столу”, що відбувся в Волинській ОДА.

Волинь разом із Житомирщиною, Рівненщиною, Тернопільщиною та Хмельниччиною долучилася до проєкту “Сімейні молочні ферми”, що реалізується спільно з урядом Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”.

На сьогодні учасниками проекту є три сімейні молочні ферми Волинської області, дві з яких у Володимир-Волинському районі та одна у Горохівському. Про це розповіла Людмила Іващук, фінансовий радник проєкту “Сімейні молочні ферми”.

Та цього надто мало, щоб вирішити проблему нестачі молока в Україні. Потрібно розбудовувати мережу сімейних молочних ферм. Важливо також надати цим фермам потрібне фінансування.

Створення молочного кластеру, це якраз та унікальна модель, яка прийнятна ООН та допоможе залучити кошти. Аби проект став прибутковим як для Волині, так і для України в цілому, необхідно створити 40-50 сімейних молочних ферм.

“Наразі вже подано 48 заявок для участі у проєкті щодо створення сімейних молочних ферм. Три із цих ферм вже будуються, плюс три, які вже є в проєкті. Це загалом 51 сімейна молочна ферма, які на Волині разом можуть створити повноцінний молочний кластер”, – повідомила Людмила Іващук.

На думку ініціаторів проєкту, для створення молочного кластеру необхідно поєднати зусилля влади, фермерів та бізнесу.

“З обласного бюджету передбачається виділити у цьому році 1 млн грн, більшу частину цих коштів ми плануємо використати саме для створення сімейних молочних ферм”, – зазначив Юрій Горбенко, директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Учасники “круглого столу” підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Волинською обласною державною адміністрацією, представниками ОТГ Волинської області, представниками молокозаводів регіону та ГС “Українська кооперативна федерація”.

Повідомляє Landlord