576347f Technik 2

Нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від господарської діяльності у сфері експлуатації та технічного стану сільгосптехніки. Про це йдеться у постанові Кабміну.

Таким чином, були затверджені критерії щодо оцінки ризиків тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів. За цими критеріями також визначатимуть періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.   

Відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Кабінет Міністрів України постановив.

Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику:

  • вид господарської діяльності;
  • види порушень вимог законодавства в сфері експлуатації та технічного стану машин, виявлені протягом останніх 5 років, що передують плановому періоду;
  • кількість порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері експлуатації та технічного стану машин, виявлені протягом останніх 5 років, що передують плановому періоду;
  • кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених за суб’єктами господарювання протягом останніх 5 років.

Згідно з документом, планові заходи будуть здійснюватися Державною службою з такою періодичністю:

  • з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
  • із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки;
  • з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.

У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду протягом останніх 6 років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику та протягом останніх 10 років, які віднесені до незначного ступеня ризику і передують плановому періоду, наступний плановий захід щодо такого суб’єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.

Повідомляє Аgro-yug