630_360_1487964481-6932

У Черкасах на даху багатоповерхового житлового будинку встановили сонячну станцію потужністю 8 кВт.

Перший подібний «сонячний» проект реалізувала громадська спілка “Агенція підтримки підприємництва та інвестицій”, яка опікується створенням ОСББ та їх енергомодернізацією.

«Ми не тільки зробили капітальний ремонт даху за новими технологіями з використанням металевого покриття, гарантований термін експлуатації якого більше 30 років, але й встановили на ньому сонячні панелі для забезпечення прибутку, – пояснює керівник «Агенції підтримки підприємництва та інвестицій” Євгеній Глєбов. – На Черкащині така сонячна електростанція стала першою».

Встановлення 8-кіловатної СЕС обійшлося недешево, розповідає керівник агенції. «Ми сплатили у міський РЕМ 20 000 грн і це тільки за дозвільні документи, що складає майже п’яту частину вартості самого обладнання, – пояснює Є.Глєбов. – А за кожний додатковий кіловат потужності ми маємо сплатити державі ще по 2400 грн. – і все це не враховуючи витрати на придбання та монтаж самого обладнання».

При таких затратах, ми лобіюємо на всіх рівнях питання спрощення експлуатації об’єктів зеленої енергетики, каже Євгеній Глєбов. «Встановлюючи панелі ми ремонтуємо дах, фактично даючи друге життя багатоповерхівці, а виробляючи «зелену» енергію, ми заробляємо чисті гроші, які можуть бути використані для потреб і ОСББ і громади міста», – зауважує він.

Дах було відремонтовано за рахунок програми “Тепла оселя”, яка передбачає відшкодування державою до 70% кредиту. Решта коштів має бути сплачено мешканцями ОСББ.

Повідомляє EcoTown