Кооператив «Гагауз Єрі» (Одеська обл.) є одним з найбільших постачальників насіння овочів та зелені в Україні. Тут відходи виробництва насіння переробляють у паливні гранули – пелети. Налагодив виробництво пелет голова кооперативу Михайло Цонков. Минулого року міні-підприємство виробляло 2,5-3 тонн пелет на день, тобто за опалювальний сезон – 70 тонн біопалива.

Як розповів підприємець, раніше в їхньому кооперативі рослинні відходи у кращому випадку віддавали на корм вівцям, у гіршому – спалювали. Він три роки шукав їм інше застосування.

«Їздив по Україні, шукав відповідь на своє питання і за кордоном – у Білорусі та Китаї. І ось, нарешті, знайшов підходящий гранулятор у Жмеринці. Вартість його оптимальна (130 тис. грн), і до того ж, до нього можна легко придбати запчастини», – каже Михайло Цонков.

Фермер вдосконалив гранулятор: приставив до нього похилий транспортер, щоб пелети встигали охолоджуватися, перш ніж потрапити в тару.

Підприємець продає пелети по 1500 грн за тонну. Значну кількість продукції купують місцеві мешканці.

На опалення власного великого будинку в 200 кв метрів підприємець витрачає 700 кг пелет, а попіл використовує в якості добрива.

Повідомляє Landlord