«Укрзалізниця» запроваджує новий інструмент: голландський аукціон. Він працює в дві сторони: як на зменшення, так і на підвищення ціни, залежно від попиту. Тобто у міжсезоння можна буде орендувати вагони дешевше.

На даний час «Укрзалізниця» вже проводить перший аукціон через ProZorro.Продажі.

Про аукціони говорили на засіданні міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

«Голландський аукціон може стати додатковим інструментом з планування маршрутів і забезпечити рівні «правила гри» для всіх учасників ринку», – зауважив Тарас Висоцький

На перший аукціон виставлені піввагони та зерновози. Зокрема, 6 маршрутів та 400 зерновозів окремо, три маршрути піввагонів та 200 піввагонів.

Запровадження голландських аукціонів пов’язане з коливанням цін на використання вагонного складу, який має значний сезонний характер, та надлишком зерновозів у міжсезоння. Вони проводитимуться в разі надлишку вільного вагонного парку.

Як підкреслив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, голландські аукціони вигідно відрізняються від попередніх тим, що від моменту оголошення аукціону до повного підведення підсумків проходить один день.

Повідомляє Landlord