Фахівці з NASA впевнені – озеленення планети гальмує глобальне потепління. Якби не дерева та рослини, які висадили на планеті за останні 40 років, температура повітря була б вищою на 0.2-0.25°С.

Дослідження науковців виявило, що Земля з початку 1980 року стала зеленішою. Згідно з новими картами, на планеті продовжує з’являтися все нова і нова рослинність, що сприяє сповільненню глобального потепління.

Відповідно до результатів дослідження, найбільше за останні роки висадили зелених насаджень в Індії та Китаї, де активно займаються сільським господарством, і де влада плануює зберігати та збільшувати площі під лісами. Через потепління зеленішими стали й північні та арктичні регіони.

Вчені з’ясували й причини озеленення планети – це підвищення рівня СО2 в атмосфері, що стимулює фотосинтез та ріст рослин. Науковці впевнені: насадження споживатимуть частину вуглекислого газу, одночасно виконуючи функцію листової транспірації, що робитиме повітря більш прохолодним. 

Рослинність суттєво гальмує глобальне потепління, підживлюючись викидами вуглецю та робить потепління помірнішим. Однак щоб на Землі й далі можна було жити – необхідно зменшувати вуглецеві викиди в атмосферу, наголошують вчені.

Повідомляє LANDLORD

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...