Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило та представило нову експортну стратегію України, яка передбачає подолання стримуючих факторів за рахунок 4 напрямів розвитку експортної державної політики.

Про це повідомили в прес-службі Мінекономіки.

«У процесі реалізації стратегії очікується збільшення експорту в 2 рази протягом 5 років, зменшення рівня мит, які застосовуються на 20 ринках до яких експортуються ТОП-100 українських товарів, скорочення оформлення експортних операцій з 66 годин у 2018 році до 24 годин у 2024 році, у тому числі зняття нетарифних бар’єрів», — акцентують у міністерстві.

Зокрема, концепція передбачає зменшення на 10% фактичного мита, яке стягується з української продукції на зовнішніх ринках, проведення переговорів про зменшення рівня тарифів, які накладаються на українську продукцію, укладення преференційних угод та угод про вільну торгівлю з ключовими торговими партнерами, участь у багатосторонніх переговорах у рамках СОТ.

Також планується зменшення вартості фінансів та інструментів експорту товарів та послуг українських компаній за рахунок забезпечення повноцінного функціонування Експортно-кредитного агентства та здійснення комплексу заходів, спрямованих на зменшення ризиків при оцінці операцій із українськими компаніями.

Крім того, стратегія передбачає підвищення ефективності торговельної політики за рахунок забезпечення належного представництва українських компаній на ключових міжнародних виставково — ярмаркових заходах, графік яких на 100% відповідає потребам самого бізнесу.

Пропонується також розвиток національних контрольних процедур (технічне регулювання, санітарія та фітосанітарія тощо).

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...