В американському штаті Массачусетс місцеві фермери зберігають харчові відходи аби потім переробити їх в енергію. Відходи закидають у спеціальний генератор, де вони перемішуються з гноєм. Мікроорганізми гною споживають їжу, а газ метану, який утворюється в результаті цих процесів, переробляється на електроенергію.

Відповідно до федеральних даних, приблизно 40% продовольчої продукції американці викидають на смітник. Гнила їжа виділяє метан та парниковий газ, які сприяють глобальному потеплінню.

Для деяких фермерів харчові відходи стали цінним товаром. Власники ферм по всьому штату перероблюють газ метану, що виділяють відходи, на електроенергію.

На молочній фермі Jordan у Ратленді апарат метанового бродіння, що підживлюється харчовими відходами та гноєм корів, виробляє достатню кількість електроенергії, щоб заощадити десятки тисяч доларів щороку.

Робітники збирають їжу, яку люди викидають – від шкуринки огірків та вівсяного печива до шматочків дині – та відокремлюють їх від сміття. Харчові відходи направляють на ферми, де в спеціальних установках перероблюють на енергію.

Відходи подрібнюють та відправляють у контейнери, що функціонують як електростанції. Всередині їжа змішується з іншим інгредієнтом – коров’ячим гноєм. Мікроорганізми в гної споживають їжу, а газ метану, який утворюється в результаті, передається в генератор для виробництва електроенергії.

“Vanguard Renewables” – компанія, яка розробляє та керує проектами переробки відходів на енергію з використанням гною. В одній із місцевостей, з якою співпрацює компанія, у Спенсері такий генератор забезпечує електроенергією 2000 будинків та ферму.

“Метан страшний для навколишнього середовища, але чудовий як джерело енергії для двигуна”, – зазначає Джон Ганзельман, генеральний директор “Vanguard Renewables”.

Повідомляє LANDLORD