Шостий апеляційний адміністративний суд 17 лютого підтвердив рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 грудня 2018 року про поновлення Романа Насірова на посаді керівника Державної фіскальної служби України.

Про це йдеться в реєстрі судових рішень.

ОАСК визнав, що відсторонення Насірова від виконання посадових обов’язків у березні 2017 року і його звільнення 31 січня 2018 року були незаконними.

Апеляційний суд залишив без змін рішення ОАСК у частині скасування розпорядження уряду про звільнення Насірова. Постанова набирає чинності з дати прийняття і може бути оскаржена у Верховному Суді протягом 30 днів після складання повного судового рішення.

Нагадаємо, що Насірова звільнили 31 січня 2018 року у зв’язку з наявністю в нього британського громадянства. З моменту його звільнення ДФС устигли розділити на Податкову і Митну служби, але, попри це, Фіскальна служба все ще існує. Насірова також судять за звинуваченням у зловживанні владою і службовим становищем (ч.2 ст.364 КК України) та у службовому підробленні (ч.1 ст.366 КК). За версією слідства, Насіров причетний до так званої “газової схеми Онищенка”. На думку детективів НАБУ, протягом 2015 року він ухвалив низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів із рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у схемі, на загальну суму 2,019 млрд грн. Насірова звинувачують у тому, що рішення приймали заднім числом і без узгодження з Міністерством фінансів. Крім того, слідство стверджує, що він збрехав “Укргазвидобуванню” і Державній службі геології та надр про відсутність у цих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання ними умов договорів про спільну діяльність у частині сплати ренти, що могло б стати підставою для розірвання договорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...