20200217124910

Майже 20 тисяч підприємців за минулий тиждень подали заявки на позику у рамках спеціальної урядової програми кредитування бізнесу під 5−7−9%.

Серед них – Валерій Озійчук, власник господарства “Галицькі лани”, що на Львівщині. Фермер на 380 гектарах землі вирощує кукурудзу, сою та пшеницю.

Щойно дізнавшись про програму для підприємців Доступні кредити 5−7−9%, чоловік звернувся до уповноваженого державного банку та отримав позику 1,5 млн грн під 7% річних. На отримані гроші Озійчук купив трактор. За умови найму чотирьох робітників до своїх нинішніх, чоловікові ставку зроблять ще нижчою – 5%.

Сьогодні українські банки надають кредити юридичним особам під 20-22% річних. Тому 5−7−9% для дрібного бізнесу – це дуже вигідно. Відповідно до держпрограми, підприємствам з річним оборотом до 50 млн грн і на яких працює не більше ніж 50 працівників можуть виділити до 1,5 млн грн. Чим більше робочих місць – тим нижча ставка.

Кредити надають банківські установи, а держава компенсує зі спеціального фонду значну частину відсоткової ставки. Нині у програмі беруть участь чотири державні установи ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк, однак і комерційні банки також готують заявки, аби приєднатися. Відповідно до прогнозів Міністерства фінансів, у 2020 році пільговим кредитуванням зможуть скористатися біля 50 тисяч малих і середніх підприємців.

Повідомляє LANDLORD