Неподалік від села Новоселиця (Чернівецька область) готують до запуску сонячну електростанцію потужністю 50МВт.

Проект реалізує ТОВ “Екотехнік -Тарасівці”. СЕС зводять на заболочених, непридатних для сільського господарства землях загальною площею 108 гектарів.

«Земля під будівництво електростанції була передана в оренду на заболочених ділянках, де сільгоспвиробництво не було можливим, – каже Ігор Кохал, сільський голова Тарасівців. – Тепер у 2020 році в сільський бюджет надійдуть значні кошти, які будуть спрямовані на розвиток сільської інфраструктури, приміром, почнеться будівництво нового сучасного стадіону».

Між Тарасівцями і Ванчиківцями встановили 210 тисяч сонячних панелей протяжністю 2,5 км. «Сонячна станція у Новоселиці стане однією з найбільших у Західній Україні», – розповідає виконроб будівництва Олег Чайка.

Електроенергію, якої вистачить на десять подібних Новоселиці населених пунктів, постачатимуть у загальну мережу за «зеленим» тарифом.

Будівництво СЕС розпочали торік, сонячні панелі встановили у серпні 2019 року. Сонячну станцію зводили буковинські фірми “Техмонтаж “, “Зелене Поділля”, “Солар-Стальконструкція” із Дніпра, приватні підприємці та місцеві жителі. Монтажні роботи здійснювало до 260 спеціалістів. На СЕС працюватиме на постійній основі понад 25 осіб.

Передбачається, що СЕС введуть в експлуатацію на початку березня 2020 року. Засновником ТОВ “Екотехнік-Тарасівці” виступає вінницька фірма “Солар Дженерейшн “.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...