T 1 Mil 696x522

Капустяна міль провокує серйозні проблеми у виробників капусти у всьому світі, в тому числі й у Європі.

Для розв’язання проблеми американські науковці створили ГМ-самців капустяної молі, які сприятимуть скороченню популяції шкідника.

У процесі життєдіяльності капустяна міль шкодить всім хрестоцвітим культурам, включаючи ріпак, різні види капуст, броколі та інші рослини. А вилучення з обігу інсектицидів системної дії призводить до зниження ефективності боротьби зі шкідником хімічним методом.

Для розв’язання проблеми боротьби зі шкідником дослідники Корнельського університету (США) у співпраці з біотехнологічною компанією Oxitech створили ГМ-самців капустяної молі. Після спарювання таких самців з самками розвиток популяції суттєво скорочується, у личинок-самок наступного покоління знижується життєздатність.

Вчені вважають, що використання ГМ-самців капустяної молі (OX4319L) може слугувати екологічно-стійким методом боротьби з цим шкідником на хрестоцвітих культурах. За даними дослідників, такий метод може повністю знищити популяцію капустяної молі протягом декількох поколінь.

Метод науковців ґрунтується на попередніх дослідженнях, розпочатих ще в шістдесятих роках минулого століття, які передбачали застосування стерильних самців для контролю популяцій комах.

Раніше стерильних самців окремих видів отримували в лабораторії за допомогою радіації. Наразі для цього було вперше запропоновано використовувати ГМ-технології. 

На думку фахівців, у майбутньому ГМ-комахи дозволять суттєво знизити застосування хімічних інсектицидів. Такий метод боротьби зі шкідниками є безпечним для здоров’я людей і не викликає алергію.

Повідомляє Пропозиція